The Crew – Honour Roll

 

Honour Roll

 

Bacon Jack Cawston Lieutenant-Commander (O)
Bain William John Able Seaman TAS
Baker Victor Leslie Ordinary Seaman QLD
Baker William Alfred Stoker NSW
Balding Harold Ross Able Seaman WA
Barclay Victor Nathaniel Supply Assistant VIC
Barham Eric Ralph Sick Berth Petty Officer VIC
Barker Benjamin Joseph Herbert Able Seaman WA
Barrey Raymond Barker Flying Officer SA
Bartlett Maxwell Edwin Able Seaman NSW
Batchelor William George Warrant Engineer VIC
Bath Walter James Ordinary Seaman NSW
Batten Keith Carrington Stoker NSW
Baverstock Ernest George Able Seaman WA
Beattie Eric Peter Stoker NSW
Beattie Alexander Leading Stoker NSW
Beckett Richard James Stoker TAS
Belcher Edgar Raymond Wireman VIC
Bennie Graham Russell Able Seaman NSW
Berwick George Ross Wireman VIC
Bettany John Henry Able Seaman WA
Betterman Donald Richard Able Seaman SA
Bettinson Walter Edward Leading Seaman NSW
Bevan Hanbury Victor Able Seaman WA
Beverton John Troy Stoker QLD
Bibby Ivo Ignatius Engine Room Artificer 1st NSW
Biggs Alexander Baillie Warrant Engineer NSW
Biram Bernard Frank Petty Officer Cook (O) NSW
Birch James William Acting Leading Stoker VIC
Blackwood James Stoker NSW
Blake John Shaldis Acting Leading Stoker SA
Blom Leslie Michael Stoker WA
Bodman Anthony Arthur Able Seaman WA
Bone Gordon Frederick Able Seaman NSW
Bonham Henry George Welfare Engine Room Artificer 4th NSW
Bonner Reginald Mechanician 1st NSW
Bool James Ordinary Seaman VIC
Booth Ernest Albert Able Seaman VIC
Bowden Laurence Stoker 2nd VIC
Bowes Keith Andrew Joseph Stoker NSW
Box Robert Aubrey Stoker 2nd TAS
Boyd David William Acting Leading Sick Berth Attendant VIC
Bradley Ross Ordinary Seaman WA
Brennan Ernest Norman Able Seaman NSW
Brind Max Able Seaman NSW
Brodie Raymond Roy Acting Leading Seaman TAS
Brooks Donald Leslie Ordinary Seaman SA
Brown Thomas Garton Lieutenant VIC
Buchanan Allan Ridley Morton Stoker Petty Officer VIC
Buck Clifton Charles Able Seaman SA
Buckingham Clarence Frederick Parett Able Seaman WA
Buckley Daniel Stanley Ordinary Seaman VIC
Budden Keith Eric Acting Yeoman Of Signals NSW
Bundy Frederick Philip Keith Petty Officer NSW
Bunting James Able Seaman QLD
Burgess William Robert Signalman NSW
Burgoyne Maxwell Aubrey Leading Steward NSW
Burke Leslie Leading Cook (O) VIC
Burke William Chief Engine Room Artificer NSW
Burke Kenneth Thomas Telegraphist VIC
Burnett Joseph Captain VIC
Burns John Reardon Acting Stoker Petty Officer NSW
Burnsyde William Edmund Stoker WA
Burrowes Douglas James Able Seaman SA
Burt Alwyn Stewart Wireman VIC
Butler Kenneth Norman Hilton Supply Assistant WA
Butler Stanley Wilfred Able Seaman NSW
Byrne Albert Edwin Sub-Lieutenant QLD
Cabban Victor Roy Stoker 2nd NSW
Cannon Lionel James Telegraphist WA
Carey Thomas Leslie Chief Petty Officer Cook VIC
Carey Henry Robert Joseph Able Seaman VIC
Carr John William Aaron Able Seaman NSW
Carthy George Thomas Able Seaman VIC
Cartwright Alexander Mitchell Able Seaman NSW
Catley Raymond Rex Able Seaman NSW
Caudle Douglas William Ordinary Seaman SA
Challenger Charles William Chief Stoker VIC
Chapman William Roy Stoker NSW
Chapman Neville Owen Ordinary Seaman WA
Charlton Claude Leyshon Cook TAS
Christie Albert Thomas Norton Stoker TAS
Christison John Maxwell Ordinary Seaman QLD
Clark Daniel Murchie Acting Leading Stoker NSW
Clark Thomas Welsby Able Seaman QLD
Clarke Arthur John Leading Aircraftsman VIC
Clarke Harry Acting Leading Stoker WA
Clayton Alfred Stockdale Stoker WA
Clement William Ordinary Seaman VIC
Clifton James Irvine Paymaster Lieutenant (S) WA
Clive Alfred Walter Stoker WA
Colbey Robert Sabey Ordinary Seaman SA
Cole John Alan Lieutenant NSW
Cole John Vincent Ordinary Seaman NSW
Cole Sydney Arthur William Able Seaman QLD
Coleman George Edward Wireman NSW
Colhoun Robert Alan Stoker 2nd VIC
Collie Cyril Brien Stoker 2nd QLD
Collier Richard Thomas Acting Petty Officer VIC
Collins Charles Ernest Able Seaman NSW
Collins William Henry Able Seaman NSW
Conquit William Clarence Able Seaman VIC
Cookesley Clifford William Stoker WA
Coonan Bevis Royal Acting Leading Seaman WA
Cooper Arthur Donald Wilfred Stoker 2nd VIC
Cooper Alfred Langley Leading Stoker VIC
Cooper Rex Albert Able Seaman NSW
Cooper Bertie Able Seaman VIC
Cooper Reginald Stoker WA
Coppin George William Assistant Steward SA
Cork William James Morris Ordinary Seaman 2nd SA
Cormick Thomas George Engine Room Artificer 4th VIC
Courtis Roy John Stoker WA
Cox John Lionel Signalman TAS
Cox Harold William Acting Leading Stoker NSW
Cragg George Louis Stoker NSW
Craike Brian Wesley Able Seaman TAS
Cranwell Henry Alfred Geoffrey Stoker TAS
Craske Benjamin Jack Ordinary Seaman 2nd VIC
Crawford Thomas Alfred Acting Able Seaman VIC
Crocker Leslie Joseph Petty Officer Cook VIC
Crowle Jack Alfred Francis Stoker 2nd VIC
Cummings James Able Seaman NSW
Cunnington Alan Leonard Fyffe Ordnance Artificer 4th VIC
Curtis Clifford Leslie James Wireman VIC
Curtis Richard Petty Officer VIC
Curwood Walter Leslie Wireman VIC
Dalton Lionel Sydney Commander (E) NSW
Daniel Kevin Henry Ordnance Artificer 4th VIC
Darby Stanley Maurice Able Seaman WA
Daunt Arthur Robert Stoker NSW
Davey John Stanley Petty Officer Cook VIC
Davies Sidney John Electrical Artificer WA
Davis Stanley Roy Leading Seaman NSW
Davis Thomas Edgar Lieutenant NSW
De Forest McAdam Carruthers Stoker VIC
De Gracie John Philip Ordinary Seaman WA
Deacon William Frank Able Seaman VIC
Deane Wallace Bertram Ordinary Seaman NSW
Dee Thomas Leading Steward NSW
Dempster Herbert James Stoker VIC
Devereux Eric Gordon Able Seaman WA
Dhu Lionel Edward Able Seaman NSW
Diews Bernard Albert Able Seaman NSW
Dimmock Donald Charles Able Seaman NSW
Dix Gordon Kenneth Acting Leading Stoker WA
Dixon Thomas Charles Leading Stoker WA
Dobson Herbert Hartfield Able Seaman WA
Dodds Richard Leading Aircraftsman NSW
Doxey Alexander Harold Able Seaman WA
Doyle Edward Francis Able Seaman SA
Drake John Richardson Stoker VIC
Drake Albert Reginald Able Seaman VIC
Duncan Emmanuel Robert Thomas Supply Assistant VIC
Dundon Stephen Able Seaman NSW
Dunin Thomas Steward VIC
Eagar Alexander Vinrace Sub-Lieutenant QLD
Eddy Edwin Ross Sub-Lieutenant VIC
Edenborough Alan Grosvenor Ordinary Seaman NSW
Edgoose John Franklyn Ordinary Seaman VIC
Edwards Ernest Able Seaman QLD
Edwards Frederick Acting Stoker Petty Officer NSW
Elder Bruce Alfred Sub-Lieutenant NSW
Evans Francis Richard Petty Officer NSW
Ewens Robert Underdown Able Seaman SA
Fahey William Richard Able Seaman NSW
Farrand Leonard Charles Ordinary Seaman NSW
Faulkner Arthur John Able Seaman QLD
Ferguson Kenneth Charles Ordinary Seaman QLD
Ferguson David Wallace Able Seaman NSW
Fibbens William Sidney Telegraphist NSW
Findlay Gordon Lindsay Acting Ordnance Artificer 4th VIC
Finlayson Harry Mechanician 1st NSW
Fisher John William Leading Cook (S) NSW
Fitzgerald Lloyd Gerald Acting Supply Petty Officer NSW
Fitzgerald Augustine Francis Blacksmith 4th VIC
Fleming Wilfred Stafford Able Seaman NSW
Foote Reginald Eric Cook (S) SA
Forbes Robert Gordon Staunton Ordinary Seaman NSW
Forsyth Glenbervie Edwin Electrical Artificer 4th VIC
Forth Herbert Able Seaman VIC
Foster Norman Douglas Engine Room Artificer 4th NSW
Foster Roy Ebenezer Corporal QLD
Foulkes Robert Eugene Telegraphist NSW
Franklin Edward William Leading Seaman NSW
Fraser Noel James Ordinary Seaman NSW
Freer Walter Edward Albert Able Seaman SA
Friar Jack Allan Engine Room Artificer 3rd NSW
Frisch Ernest Dudley Able Seaman QLD
Frith William Railton Oliver Petty Officer OTHER
Fry Robert Aubrey Stoker VIC
Fryer Kenneth James Ordinary Telegraphist NSW
Fuller John Albert Ernest Warrant Shipwright NSW
Gale Raymond Leading Supply Assistant NSW
Gamble Frank Harold Petty Officer Telegraphist VIC
Gamble Ronald Frederick Acting Petty Officer Telegraphist NSW
Gardiner Heathcote Diggery Ordinary Seaman WA
Garnett William Henry Acting Leading Stoker NSW
Garrett Basil Farmer Able Seaman WA
Genge Francis Harrison Surgeon Lieutenant-Commander NSW
Gentles Harry Spencer Chief Stoker NSW
Gilsenan Dudley John Steward VIC
Glackin Thomas Nevin Stoker QLD
Glasby Harold Able Seaman NSW
Goodwin Neil Francis Able Seaman NSW
Goodwin Wilfred James Able Seaman VIC
Gothard Edwin Acting Petty Officer Telegraphist VIC
Graco Henry Mathias Able Seaman WA
Graham George Albert Ordinary Seaman NSW
Greaves Sidney Able Seaman QLD
Green Arthur Eric Acting Stoker Petty Officer QLD
Green John Rex Ordinary Seaman TAS
Green Theo Lawrence Cook (O) NSW
Greenwood James Herbert Ordinary Seaman QLD
Gregson Michael Oswald Ordinary Seaman OTHER
Grinter Norman Francis Acting Leading Stoker VIC
Gronberg Ernest Edward Stoker WA
Gwynne David Andrew Able Seaman SA
Haag Francis Vincent Stoker VIC
Hagan Allan Steward NSW
Hammond Lawson Able Seaman NSW
Handcock Richard Daniel Lieutenant-Commander (E) NSW
Hare Richard William Able Seaman QLD
Harricks Sydney William Able Seaman NSW
Harrington Albert Frederick Acting Leading Seaman WA
Harris Ronald Charles Able Seaman VIC
Harrison Leslie Alexander Petty Officer Steward NSW
Hartmann Frederick Holland Regulating Petty Officer VIC
Hasker John Reid Surgeon Commander VIC
Haslam Aubrey Cecil Acting Leading Seaman NSW
Hass Mervan Loui Wallace Able Seaman QLD
Hattersley Jack Osberg Able Seaman NSW
Hawker George Clarence Steward WA
Hawkes Sydney William Able Seaman WA
Haynes Frank James Stoker NSW
Haywood George James Ordinary Seaman 2nd TAS
Heaton Edmund Acting Electrical Artificer 4th NSW
Henderson William Laurence Douglas Stoker WA
Henrickson John Olaf Stoker NSW
Herington Henry Foster Stoker 2nd NSW
Heritage Roy George Able Seaman SA
Herrod Herbert Frederick Acting Leading Stoker NSW
Hewett Edmund Herbert Able Seaman VIC
Hickey Robert Arthur Able Seaman NSW
Hill Peter Able Seaman WA
Hill Robert Henry Engine Room Artificer 4th SA
Hill Douglas Hugh Stoker SA
Hobbs George James Able Seaman VIC
Hogan Michael Henry Ordinary Telegraphist SA
Holder Edward Harrison Telegraphist NSW
Holm Clarence Kenneth Asby Able Seaman VIC
Homard Keith Leading Aircraftsman NSW
Homer Arthur Wilfred Chief Stoker NSW
Honor Charles Leslie Telegraphist SA
Hooper Edgar Norman Ordinary Seaman QLD
Hopcraft Robert Beauchamp Shipwright 3rd NSW
Hore Keith Beresford Able Seaman NSW
Horrigan Cornelius Able Seaman VIC
Houston John Kerr Acting Gunner SA
Howard Leonard John Able Seaman WA
Hudson James Lloyd Signalman QLD
Hutchinson Richard Able Seaman VIC
Hutchinson Roy Harold Able Seaman NSW
Hutchison James Robertson Stoker 2nd NSW
Ingham John Wakelin Acting Leading Stoker WA
James Martin Curtis Able Seaman NSW
Jarvis William John Stoker 2nd VIC
Jeffs Francis William Ordinary Seaman VIC
Jennings David Mathias Able Seaman NSW
Jesnoewski Leslie Albert Ordinary Seaman WA
Johnson Percy Albert Stoker 2nd TAS
Johnston Donald Erskine Able Seaman QLD
Johnston Edgar William Able Seaman NSW
Johnston George Writer VIC
Johnstone Trevor James Armistice Able Seaman VIC
Jones Wilfred George Chief Shipwright NSW
Jones Ivan David Acting Engine Room Artificer 4th WA
Jones Philip Trevor Chief Petty Officer VIC
Jones Donald Edgar Able Seaman NSW
Jones David James Acting Stoker Petty Officer NSW
Jones John Banks Engine Room Artificer 4th NSW
Jordan Horace David Able Seaman NSW
Jordan Ernest John Able Seaman NSW
Joyce William Robert John Able Seaman NSW
Keane Walter John Chief Ordnance Artificer VIC
Kearnon Rex Allan Ordinary Seaman NSW
Keenan Francis Bernard Stoker WA
Keith Andrew Ian Lieutenant NSW
Kelly Neville Andrew Stoker 2nd NSW
Kelly James Vincent Able Seaman VIC
Kennedy Robert John Stoker 2nd NSW
Kenney Arthur Henry Lawrence Chief Petty Officer SA
Kent Lloyd Shackleton Signalman VIC
Kettle Edward James Able Seaman NSW
Kettyle James Thomas Leading Stoker VIC
Keys Rodger Francis Able Seaman VIC
King Allen James Sub-Lieutenant Engineer SA
Kirkham Eric James Able Seaman WA
Kitchin Clayton Peter Stoker SA
Kleinig Arthur Albert Telegraphist SA
Knapman Wesley Bowden Engine Room Artificer 4th SA
Knapp Douglas John Stoker 2nd VIC
Knight Neil Kenneth Steward WA
Kreig Archibald Douglas Assistant Steward SA
Laffer Peter Morton Ordinary Seaman SA
Lang William Hugh Stoker 2nd NSW
Lang John Able Seaman QLD
Lawler Neil Charles Ordinary Seaman TAS
Lawson James Neil Supply Assistant VIC
Laxton Stewart Thomas Sick Berth Attendant 2nd VIC
Laycock Royce Stanley Stoker VIC
Lewis Desmond Henry Bandsman NSW
Lewis Ambrose Henry Stoker Petty Officer NSW
Lewis Leslie Raymond Acting Leading Seaman NSW
Lillywhite Harry Edgar Shipwright 1st NSW
Lockard Terence Godfrey Acting Signalman TAS
Love Snowden Edward Stoker WA
Lowenstein William Stoker TAS
Lowry Frederick William Able Seaman QLD
Lynch Stephen Maxwell Able Seaman TAS
Lyne Raymond Vivian Ordinary Seaman VIC
MacDonald Frank Leslie Gunner OTHER
MacKinnon Murdo Petty Officer WA
Males Trevor Shipwright 4th TAS
Mann Keith Arthur Ordinary Seaman VIC
Manning Maurice Leading Cook (S) NSW
Marley Sidney Flight Sergeant NSW
Marson Albert Richard Mechanician 2nd VIC
Martin James Hearle Able Seaman VIC
Martin Alan Douglas Ordinary Seaman SA
Martin Leslie Frank Steward VIC
Martin Leslie James Frederick Ordinary Seaman NSW
Matheson Edward Austin John Ordinary Seaman NSW
Mathews John William Able Seaman VIC
Maxwell Ian Maxwell Ordinary Signalman TAS
Maynard Thomas Francis Paymaster Commander (S) VIC
Mayo Eric Elton Lieutenant SA
McAulay Angas Campbell Band Corporal NSW
McAuslan Arthur Robert Chief Engine Room Artificer VIC
McBain Joseph Henry Chief Engine Room Artificer NSW
McCabe Donald Wolsey Acting Paymaster Sub-Lieutenant (S) TAS
McCabe Ernest Victor Able Seaman NSW
McCallum Duncan Canteen Assistant OTHER
McClaren Alfred Allan Petty Officer NSW
McConnell Robert Nicol Stoker 2nd NSW
McCulloch Sidney Able Seaman NSW
McCullough Samuel James Wireman QLD
McDonald John Dennis Able Seaman NSW
McDougall Wallace Able Seaman NSW
McGowan Thomas Henry Able Seaman VIC
McGregor Donald Alexander Cook (S) NSW
McHaffie Edward Hunter Painter 1st VIC
McKay Allan Murdoch Leading Supply Assistant NSW
McKechnie Glen Morton Ordinary Seaman SA
McKenzie Donald James Able Seaman VIC
McKeown Malachi James Able Seaman NSW
McLean William Ernest Stoker Petty Officer NSW
McLeod Herbert Charles Acting Leading Stoker VIC
McLeod-Smith Albert Fraser Petty Officer WA
Medlen Lindsay James Sick Berth Attendant SA
Melandri Percy Ernest Vincent Bandsman NSW
Menzies William Able Seaman NSW
Miller Martin Patrick Steward VIC
Miller Kenneth Roscoe Ordinary Seaman VIC
Miller James Douglas Haig Able Seaman VIC
Miller George James Cook (S) VIC
Miller Robert Alfred Stoker WA
Milverton Peter Frederick Able Seaman QLD
Minns Leslie Charles Sick Berth Attendant VIC
Mitchell Charles McGregor Paymaster Sub-Lieutenant (S) VIC
Mitchell Francis Joseph Supply Assistant VIC
Mogler Richard Charles Stoker NSW
Montgomery Clive Alexandra Craig Lieutenant Commander NSW
Mordaunt Francis Xavier Petty Officer Writer NSW
Morisey Ronald Able Seaman WA
Morphett Merton James Cook (S) NSW
Morris Edgar Percy Petty Officer NSW
Morris Raymond Keith Able Seaman SA
Moule Albert Stoker NSW
Mudford Leslie Francis Able Seaman VIC
Mulhall John Dillon Bandsman NSW
Murdoch Raymond Charles Able Seaman SA
Murray Malcolm Able Seaman WA
Mutch Hector MacDonald Able Seaman OTHER
Myers Henry William Stoker 2nd VIC
Nesbitt Jackson Able Seaman VIC
Newman Charles Albert Able Seaman VIC
Nicholls Malcolm Godfrey Able Seaman WA
Nichols Francis Roy Ordinary Seaman 2nd TAS
Nicholson Robert Wesley Warrant Electrician NSW
Nicol Thomas Enright Wireman NSW
Noble Charles Taylor Regulating Petty Officer NSW
Noell Alfred John Stoker WA
Norbery Stephen William Able Seaman QLD
Norman Charles George James Able Seaman SA
Norman Frederick William Leading Seaman WA
Norton John Thomas Henry Leading Stoker NSW
Norton Montague Alfred Huxley Engine Room Artificer 4th NSW
Norton William Frederick Cecil Able Seaman NSW
Nugent Cyril James Stoker VIC
Nyal Leslie John Stoker 2nd WA
Oakford Phillip James Ordinary Seaman TAS
O’Brien Edward Bedford Shipwright 1st NSW
Ogilvie Laurence Able Seaman VIC
Oliver Alan Henry Ordinary Seaman TAS
Opas Maurice Canteen Manager NSW
Owen William Albert Warrant Officer Supply (S) NSW
Owens Edward Harold Able Seaman NSW
Paling Dennis Ross Able Seaman NSW
Parkes Douglas Leon Able Seaman NSW
Parr George Frederick Chief Electrical Artificer VIC
Partington Leslie Warburton Bandsman NSW
Pascoe Percival Holman Stoker WA
Pastoors William Cecil Stoker 2nd NSW
Patrick Charles William Ordinary Seaman 2nd QLD
Paul Stanley Robert Stoker QLD
Payne John Robert Sick Berth Attendant VIC
Peak John McGhie Stoker WA
Pearce Eric Victor Acting Engine Room Artificer 4th NSW
Pelham Frederick Charles Bandsman TAS
Perger Frederick James Able Seaman TAS
Perryman Richard Severn Able Seaman WA
Peters Maxwell Wesley Telegraphist SA
Peterson James Edward Gunner (T) VIC
Peterson Peter William Stoker VIC
Phillips Frederick Ernest Able Seaman NSW
Pike John William Able Seaman NSW
Pitt William Harold Able Seaman NSW
Platt Robert Stoker 2nd VIC
Pople Alfred Herbert Wesley Band Corporal NSW
Potter Clyde Ashby Acting Supply Petty Officer WA
Potter Alfred William Ordinary Seaman VIC
Powell Lyal Llewellyn Able Seaman NSW
Prike Joseph John Able Seaman WA
Primmer John Foster Roy Able Seaman QLD
Pritchard Herbert Lloyd Ordnance Artificer 4th VIC
Psaila Samuel Canteen Assistant NSW
Pulham Edward George Montague Acting Leading Stoker WA
Purdon Eric Thomas Leading Seaman NSW
Purkiss Cecil Edward Wireman NSW
Putman Albert Edward Ordinary Seaman VIC
Quilty John Edward Acting Petty Officer VIC
Quinn George Frederick Petty Officer Cook (S) NSW
Ramsay Ernest Wilson Able Seaman WA
Ranford John Irvine Ordinary Telegraphist SA
Ray Harold George Able Seaman QLD
Redfearne Charles Hugh Stoker WA
Redmond Eric Neville Ordinary Signalman WA
Reed George Percival Writer VIC
Rees Robert John Ordinary Seaman TAS
Reeves Raymond Henry Ordinary Seaman NSW
Reeves Ellis Leslie Able Seaman NSW
Reid Graham Roy Signalman NSW
Reilly James Bryan Acting Engine Room Artificer 4th VTC
Remfry Ernest John Able Seaman NSW
Reville Frederick William Warrant Engineer NSW
Ricardo John Layton Chief Petty Officer Butcher NSW
Rice Desmond Maxwell Stoker 3rd VIC
Richards Harold Nelson Acting Engine Room Artificer 4th SA
Richter Arthur John Acting Supply Petty Officer NSW
Ridout Robert Ernest Paymaster Lieutenant (S) VIC
Riley Edwin Martin Ordinary Seaman QLD
Rippen Adolf Heinrich Gerhard Telegraphist WA
Riters Edward Able Seaman NSW
Roberts Lyndon Irvine Stoker WA
Roberts Ronald Charles Assistant Cook VIC
Robertson William James Leading Cook VIC
Robertson Michael John Leading Seaman NSW
Robertson Thomas Noel Acting Stoker Petty Officer NSW
Rogers Ralph Carey Signalman TAS
Rogers Charles Allan Able Seaman NSW
Rolfe Edmund Sturgeon Able Seaman NSW
Rolley Ernest David Steward QLD
Rosevear Geoffrey Able Seaman NSW
Rosevear Lance Able Seaman TAS
Ross Donald Petty Officer Steward NSW
Ross James Thompson Supply Petty Officer NSW
Rothbaum Lionel Assistant Steward WA
Rowe James Ronald Jack Telegraphist WA
Rowe Allan Lawrence Able Seaman WA
Rowe Lindsay Thomas Stoker 2nd VIC
Rowlands Harold Edward Supply Chief Petty Officer NSW
Rudall Peter Sutherland Ordinary Seaman SA
Salmon John Able Seaman NSW
Sampson Louis Nicholas Supply Chief Petty Officer NSW
Sands William Archibald Martin Chief Petty Officer NSW
Savage Leonard Roydon Stoker VIC
Sawbridge George William Bandsman NSW
Schache Walter Herbert Chief Petty Officer Cook VIC
Schmidt Alan Hartley Ordinary Seaman SA
Schoch Frederick Harold Engineer Sub-Lieutenant WA
Schultz Raymond Arthur Stoker NSW
Scott George Gillick Acting Petty Officer NSW
Shadlow Eric Henry Stoker 2nd NSW
Shepherd David John Chief Petty Officer Telegraphist NSW
Shepherd Alfred Horwood Acting Engine Room Artificer 4th WA
Shiers Arthur Ernest Able Seaman SA
Shipstone Henry Buccleuch Petty Officer QLD
Short Harry Kenneth Able Seaman WA
Sievey Richard Thomas Ordinary Seaman NSW
Silk Stanley George Chief Petty Officer OTHER
Simpson Benjamin Petty Officer Telegraphist NSW
Simpson Charles Henry Able Seaman VIC
Simpson Reginald Austin Ordinary Telegraphist SA
Singer Michael Morgan Lieutenant-Commander OTHER
Skewes Percy Francis Schoolmaster QLD
Slater Alec George Hamilton Assistant Cook VIC
Smith Alfred James Stoker 2nd TAS
Smith William Frederick Albert Able Seaman VIC
Smith Cornelius Francis Able Seaman WA
Smith Roy Clarence Supply Assistant NSW
Smith William Reginald Devine Acting Petty Officer NSW
Smith Ronald George Singleton Engine Room Artificer 4th VIC
Smith Douglas William Charles Engine Room Artificer 4th SA
Smith William Harrison Randall Engine Room Artificer 3rd VIC
Smith Ernest Edward Frederick Able Seaman WA
Smith Allen Leslie Chief Electrical Artificer NSW
Smith George William Stoker 2nd VIC
Smith Roy Somerville Stoker QLD
Soutar William Nicoll Supply Assistant NSW
Spiller Harold James Able Seaman VIC
Staff Robert Frank Steward VIC
Stammers Robert Cook WA
Standish George Frederick Able Seaman SA
Stear Ernest Victor Lloyd Bandmaster VIC
Steed Philip William Ordinary Seaman NSW
Steele Roy McLellan Morgan Able Seaman NSW
Stenton Stanley Peter William Stoker 2nd VIC
Stephens George Acting Yeoman Of Signals NSW
Stephenson Walter Thomas William Stoker TAS
Sterling Leslie Able Seaman NSW
Stevens Horace John Bandsman TAS
Stevenson Robert Stoker 3rd NSW
Stride Cecil Meadus Stoker 2nd NSW
Striethorst Raymond Conrad Able Seaman NSW
Stripe Alexander Edward Able Seaman SA
Strugnell John William Petty Officer NSW
Stuart William Fancourt Writer VIC
Stuart James Richard Keith Stoker NSW
Stubbs Kimberley Stoker 2nd WA
Stubbs George Chaplain NSW
Sturla James Robert Chief Stoker NSW
Sutton Denis O’Reilly Able Seaman WA
Sutton Kingsley Acting Stoker Petty Officer VIC
Tabor Frederick Arthur Acting Leading Seaman SA
Tassell Harry Woodrow Petty Officer WA
Tatters George Nelson Able Seaman QLD
Taylor John Ernest Able Seaman QLD
Taylor Rupert Allenby Leading Stoker TAS
Taylor Kenneth George Able Seaman WA
Taylor Keith Ordinary Seaman VIC
Taylor John McLean Able Seaman VIC
Taylor John Telegraphist WA
Tennant Ronald George Engine Room Artificer 3rd NSW
Thompson William Raymond Stoker NSW
Thompson Harry Edward Wireman VIC
Thomson Archibald James Stoker WA
Thruston Edmund Wybergh Commander OTHER
Townsend Mervyn Clive Surgeon Lieutenant Dentist VIC
Treloar Ian Thomas Roy Lieutenant VIC
Trenbath Jack Stephen Stoker 3rd NSW
Trenwith Harry George Stoker Petty Officer NSW
Triggs Robert Master-At-Arms QLD
Tuffin Edwin Daniel Able Seaman WA
Turk Herbert Able Seaman NSW
Turner George Alfred Ordinary Seaman 2nd VIC
Turner William Ross Able Seaman WA
Turner Harold Signalman NSW
Turner Kenneth James Ordinary Seaman VIC
Tyldsley James Chief Yeoman Of Signals NSW
Tyler Charles Desmond Bandsman VIC
Unwin John Edward Able Seaman VIC
Uren Thomas William James Leading Steward VIC
Vassett Alexander William Electrical Artificer 1st VIC
Vogt Ronald Matthew Able Seaman SA
Wait Howard Thomas Charles Acting Supply Petty Officer NSW
Waldron Thomas Arthur Stoker 2nd VIC
Walker Edward John Yeoman Of Signals NSW
Walker Arthur Joseph Leading Cook (S) NSW
Walker Kenneth James Able Seaman VIC
Walker William Albert Gordon Leading Signalman WA
Wallace William Raymond Stoker NSW
Walsh Gordon Stuart Supply Assistant SA
Walsh Michael Henry Joseph Able Seaman VIC
Ward Frederick Ernest Charles Able Seaman WA
Ward James Joseph Richard Leading Stoker NSW
Ware Leonard Frank Joiner 3rd NSW
Warren Vincent Bandsman VIC
Waye Leonard William Acting Leading Stoker SA
Webb Arthur Charles Able Seaman VIC
Webb Oliver Ernest Raymond Acting Petty Officer NSW
Weller Royce Henry Acting Shipwright 4th TAS
White Robert George Able Seaman NSW
White Hans James Leo Signalman VIC
Whitfield Leonard William Chief Petty Officer Writer NSW
Whithear Alan George Stoker NSW
Wilkinson Alexander MacKay Lieutenant-Commander NSW
Williams John Bruce Stoker 2nd VIC
Williams John Harris Stoker 2nd WA
Williams Alfred David Able Seaman NSW
Williams David Leslie Acting Petty Officer NSW
Williamson Sydney Thomas Lawrence Acting Petty Officer VIC
Williamson Maurice Douglas Leading Stoker TAS
Willis Percy John Christian Plumber 1st NSW
Willis Lloyd Martin Cook NSW
Willis George Boyd Able Seaman NSW
Willis Ronald Verdun Steward QLD
Wilson Jack Stanley Able Seaman SA
Wilson Roderick Richard Sick Berth Attendant SA
Wilson Clifford Telegraphist NSW
Wilson Allan Robert Wallace Engineer Lieutenant NSW
Wilson Roy Weeden Dawes Ordinary Seaman NSW
Windham Russell Bertram Ordinary Telegraphist SA
Witton Bertram Linsay Acting Leading Telegraphist WA
Wixted Ronald James Stoker 2nd NSW
Wood Arthur Thomas Able Seaman WA
Woodcroft William George Leading Steward VIC
Woodhams Reginald Bernard Craig Stoker 2nd WA
Woods William Raymond Acting Engine Room Artificer 4th WA
Woodsford Alfred Charles Acting Leading Seaman SA
Woolmore Laurence Thomas Ordnance Artificer 2nd VIC
Worsley William Cornelius Acting Electrical Artificer 4th NSW
Wright Charles Alan Able Seaman TAS
Wright Charles Patrick Signalman TAS
Wright Harold Douglas Assistant Steward NSW
Wyatt Eric William Telegraphist SA
Yeoman Walter Clifford Stoker NSW
York Leonard Denis Able Seaman NSW
Young John Robinson Able Seaman QLD
Zammitt Salvatore Michael Canteen Manager NSW

 

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn